[vc_row][vc_column][vc_column_text]İnsanlar beslenmeden oldukça uzun süre hayatta kalabilir. Ancak susuzlukla mücadele etmek oldukça zor ve imkansızdır. Bu nedenle tüm canlıların hayatlarını devam ettirebilmeleri için suya büyük ihtiyaçları vardır. Vücut içinde yapılan tüm faaliyetler su ile gerçekleşir. Suyun önemi kadar suyun uygun değerlerde ve doğal olması gerekir. Su nasıl içilmelidir? Şeklindeki bir soruya öncelikli olarak “uygun PH değerinde ve mineral değeri yüksek olmalıdır.” Şeklinde cevap verilebilir. İdeal oda sıcaklığında su içmek vücudumuz için daha yararlıdır; Çünkü vücut bunu daha kolay bir şekilde kullanabilir. İdeal oda sıcaklığı 21-25 derecedir.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image image=”20636″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space][vc_column_text]

Su Nasıl İçilmelidir?

Suyun soframıza gelmeden önce hangi işlemlerden geçtiğini bilmeliyiz çünkü suyun kalitesi bakımından bu durum oldukça önemlidir. Musluklardan akan sular evinize gelmeden önce öncelikli olarak baraja sonra belediyelerin kontrolünde olan arıtma tesislerine sonrasında ise oturduğunuz il yada ilçeye uygun borulardan geçerek gelir. Bu sıralama suyun kat ettiği yolun en kabaca anlatılış biçimidir diyebiliriz. Bu aşamalarda oluşan bir kaçak suyu oldukça tehlikeli bir hale dönüşme olasılığı vardır. Durumu tersine çevirmek için su nasıl içilmelidir? Uygun kalitede su arıtma cihazı alarak evinizde oturduğunuz yerden kolaylıkla sağlıklı su içebilirsiniz.

Tedarik ettiğiniz suyu oturarak ve yavaş yavaş içmeye dikkat etmek gerekir. Bunun başlıca nedeni suyun ayakta içilmesi halinde mideye ulaşmadan direkt olarak on iki parmak bağırsağına ulaşır. Bu durumda suyun yararlı olan tüm faaliyetleri gerçekleşmez ve susuzluğunuz devam eder. Ayrıca sudan alacağınız tat ve kokuda sizi memnun etmez. Bu nedenle suyu oturarak ve yavaş yavaş içmelisiniz. Bunun yanında suyun oda sıcaklığında olması midenizde oluşması muhtemel sorunların meydana gelmesini engeller.

Çoğu insan sıcak yaz günlerinde doğal ve sağlıklı su içmek yerine soğuk ve şeker değeri yüksek içecekler tüketir. Ancak bu tür içeceklerin içinde bulunan şeker değeri sizin daha fazla susamanıza neden olacaktır. Unutulmaması gereken en önemli madde hiç bir içeceğin sağlıklı olan suyun yerini tutmamasıdır. Sağlıklı su içmek için de markası ve modeli uygun olan su arıtma cihazlarını kullanmalısınız.

Su nasıl içilmelidir? Sorusuna karşılık en doğru cevap Boğaziçi su arıtma cihazından geçen suyu içmektir. Boğaziçi üstün teknolojiye sahip olan bir su arıtma cihazı üreticisidir.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_column_text]Konuyla alakalı “Su tüketiminin önemi kış aylarında da vurgulanmalıdır!” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ana sayfaya dönmek için Buraya tıklayınız

Güncel kampanyalarımızdan haberdar olmak için instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Arıtma cihazları için online mağazamızı ziyaret edin.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bir Yorum Bırakın