Su Arıtma Cihazı Nasıl Temizlenir?

Kolay Kullanım
Sağlıklı Su
Uzun Ömür
Süper Tat
Neden temizlenmeli?
Günümüzde birçok büyük kentte su kirliliği ve şebeke sularının temiz bir şekilde kullanılamaması nedeniyle evlerde ve sanayi işletmelerinde su arıtma cihazı sistemleri kullanılmaktadır. Çevre kirliliğinin neden olduğu bu sonuç özellikle büyükşehirlerde su arıtma cihazlarının mutlak bir şekilde kullanılmasına neden olduğunda cihazlarda kirlenme durumu da oluşabilir. Cihazların iç kısımlarında yer alan filtreler kirlenerek arıtma işleminde etkiyi azaltabilir. Bu nedenle birçok kullanıcı tarafından su arıtma cihazı nasıl temizlenir sorusu merak edilmektedir. Cihazların özel bir yöntem ile temizlenmesi gerekir.
Filtreli Su Arıtma Cihazı Nasıl Temizlenir?
Su arıtma cihazları içlerinde bulunan filtre ile birlikte suyu yabancı etmenlerden arındırarak temiz ve sağlıklı bir hale getirmektedir. Cihazda bulunan bu filtrelerin belirli dönemlerde temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekir. Bu noktada su arıtma cihazı nasıl temizlenir sorusu için; öncelikle bazı filtrelerin yıkanabileceği bazılarının ise mutlak bir şekilde değişmesi gerektiği belirtilmelidir. Cihazlardaki ana filtre olan membran filtreleri 3 yılda bir ve tatlandırıcı konumdaki fitreleri 12-14 ayda bir bakım yapılarak temizlenmeli veya değiştirilmelidir. Bu sayede cihaz içerisinde bakteri oluşması engellenebilir. 20 gün ve daha fazla kullanılmamış cihazlarda bakteri oluşumu gözlenebilir. Cihazların haftada bir dış temizliği yapılmalıdır.
Rutin Olarak Su Arıtma Cihazı Nasıl Temizlenir?
Düzenli bir şekilde su arıtma cihazlarında bakım ve temizlik işlemleri yapılması için belirli bir program uygulanmalıdır. Bu program ile su arıtma cihazı nasıl temizlenir sorusunun cevabı oluşturulmaktadır. Öncelikle su vanaları kapatılarak filtrenin bulunduğu hazne açılır ve iç kısmı su ile temizlenir. Filtreler koyularak tekrar kapatılır ve tatlandırıcı pense yardımıyla sökülerek yenisi takılır. Membran değiştirdikten sonra kullanılamayacak filtreler çöpe atılabilir. Son olarak depo 3 defa su doldurularak boşaltılmalıdır.
Bazen değil, her zaman yanınızdayız...
Resmi tatillerde de sizlere hizmet veriyoruz.
Hangi saat olursa olsun, 24 saat içerisinde sorununuzu gideriyoruz.
10 Yıllık servis garantimizden haberdar mısınız?
Konumunuz neresi olursa olsun bizi çağırmanız yeterli.
Sadece cihaz sattığımız müşterilerimize değil, herkese hizmet veriyoruz.