Su tüketiminin önemi kış aylarında da vurgulanmalıdır!

Su tüketiminin önemi yalnızca yaz aylarında değil kış aylarında da vurgulanması gerekir. Su, insan hayatı için nefesten sonra gelen en önemli gereksinimdir. İnsanlar, besin almadan haftalarca yaşayabilir fakat su olmadan yaşamını yalnızca birkaç gün sürdürebilir.  Vücutta bulunan suyun % 10 kadar azalmasıyla yaşam tehlikeye girmeye başlar. Suyun % 20’sinin yitirilmesi ise ölümle sonuçlanabilir. Bu nedenle suyun vücuttaki görevlerini önemsemek gerekir. Besinlerin sindirimi, emilimi, vücut ısısının denetimi, eklemlerin kayganlığının sağlanması ise bu görevlerin başında gelir. Bunların dışında suyun, metabolizmayı hızlandırması, cilt sağlığını koruması, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlaması gibi bilinen özellikleri de vardır.

Yaz aylarından artan su tüketimi kış aylarında soğuyan havalar ve artan yağışlar ile birlikte azalmaktadır. Üşüme hissinin yaşandığı soğuk kış aylarında kişiler, yaşadığı su ihtiyacını fark edemeyebiliyor. Su tüketiminin önemi soğuk havalar için gereksinim olmaktan çıkmaz. Artan yağışlar ve soğuyan hava ayrıca su tüketiminin unutulmasına ve sıcak içeceklere rağbet edilmesine neden olabiliyor. Unutulmaması gereken en önemli nokta ise kış aylarında da su ihtiyacının aynı şekilde devam etmesidir.

Aşırı üşüme şikayetlerinin ortaya çıktığı kış aylarında vücut ısısını dengede tutmak son derece önemlidir. Ayrıca vücutta oluşan toksinlerin atılması ve metabolizma dengesinin sağlanabilmesi için bol sıvı alımı gerekmektedir. Fakat bilinmesi gerekiyor ki çay, kahve gibi içecekler asla suyun yerini tutmuyor. Üstelik bu içecekler tam tersine vücuttan su atılımına neden olmaktadır. Bu durum da vücutta daha fazla su ihtiyacı oluşmasına yol açmaktadır. Bu nedenle yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da alkali su tüketmek gerekir. Sonuç olarak bu da soğuk havalardan korunmanın önemli yollarından birini oluşturur . Alkali su içerisinde zengin mineraller bulunmaktadır . Bu mineraller ile sağlığınızı ve cildinizi soğuk havalara karşı korumanızda önemli rol oynamaktadır.

Su tüketimi

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

Sindirim sistemine destek olarak daha hızlı ve düzenli çalışmasına da yardımcı olur.
Alkali su daha bazik bir yapıya sahip olduğu için vücudumuzdaki toksinlerin nötr hale gelmesini ve atılmasını sağlar. Bu sayede vücudumuzun temizlenmesine yardımcı olur.
Cildimizi besler, yaşlanma belirtilerini azaltır ve cildi güzelleştirir.
Hücrelerin daha çabuk yenilenmesine yardımcı olur.
Vücudumuzdaki diğer zararlı maddelerin dışarıya daha hızlı atılmasına yardımcı olur.
pH dengesini sağladığı için vücudun bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasına da yardımcı olur.
Ödem oluşumunu da engeller. Vücuttan toksinleri atma, ödemi engelleme gibi özellikleri olduğu için zayıflamaya da yardımcı olur.
Vücudumuzun pH dengesinin sağlanmasına da yardımcı olur.
Sağlığınız için gerekli mineral ve pH seviyesine sahip, arıtılmış su tüketmeniz önem taşımaktadır.

Konuyla alakalı “Sağlıklı içme suyu nasıl olmalıdır” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ana sayfaya dönmek için Buraya tıklayınız

Güncel kampanyalarımızdan haberdar olmak için instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Arıtma cihazları için online mağazamızı ziyaret edin.

0 0 değerlendirme
Derecelendirme
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
mineralfiltre post karbon filtre blok karbon filtre gac karbon filtre sediment filtre aritma filtre ozellikleri ariza kaydi bildirimi aritma servis bolgeleri oneri sikayet sayfasi yorum ve degerlendirme bizi degerlendirin calisan degerlendirme bayilik basvuru formu su aritmakim yasallari su aritma mineralleri birimlerimiz blog yazilari neden bogazici su aritma online odeme hizmetlerimiz su aritma sisteminedir su aritma cihazi nasil temizlenir su aritma cihazlarin bakimi ne siklikla ve nasil yapilmalidir referanslarimiz magaza bogazici aritma sikca sorulan sorular membran koruyucu silifoz filtre aritma bilgi kutuphanesi aritmaci rehberi servis formu hakkimizda urun takibi iletisim hediye filtre site haritasi insan kaynaklari odeme bildirimi teslimat kosullari iptal ve iadesartlari mesafeli satis sozlesmesi aritma bakimi
0
Yorum yapmak ister misiniz?x