Hazır sulardaki tehlike

Damacana ve pet şişelerdeki suları tüketmenin tehlikeleri saymakla bitmez. Hazır Sulardaki Tehlike fark edilmelidir. Damacana ve musluk sularındaki kurşun oranının kanser olma olasılığını arttırdığı bilimsel araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Musluk sularında veya ambalajlı sularda bulunan bakteri ve ağır metal oranlarının yüksek olduğu bilimsel araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Bu sebep ile ailemizin sağlığı ve ciddi hastalıkları önlemek için en iyi su arıtma cihazı kullanılmalıdır.

Su arıtma cihazları kullanılmadan tüketilen sularda fabrika atıkları, tarım ilaçları gibi çevre kirliliğine sebep olan faktörlerin toprak ve yer altı su kaynaklarından musluk sularına karışmaktadır. Bunlarda insan sağlığını olumsuz etkilemekte ve birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Damacana ve pet şişe kullanımının her yıl daha da arttığı ve bu artış oranının bilgisiz bir şekilde olması sebebiyle sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir.

Hazır Sulardaki Tehlikeye Dİkkat Edin
Damacana pompalarından kaynaklı kirliliğin nem ve açık ortamlarda bulunması bakteri florasını çoğaltmakta ve sularımızı daha da kirletmektedir. Gün ışığına maruz kalan damacana ve pet şişelerin yapımında kullanılan kimyasal maddelerin suya geçişini sağlamakta ve insan sağlığına zarar vermektedir. Sulardaki Pb, Mn,Cd, Cu, Hg gibi ağır metallerin cilt rahatsızlıkları, karaciğer hasarları, böbrek hastalıkları ve sinir sisteminde ağır hasarlara yol açtığı bilimsel bir gerçektir. Hazır Sulardaki Tehlike özellikle hamile kadınların damacana veya musluk sularındaki tehlikeli bakteri ve kimyasallara maruz kaldığı taktirde bebeğin rahim duvarına tutunmasında zorluk yaşadığı hücresel gelişimi zorlaştırdığı düşüklere sebep olduğu, bebekte kromozomal hastalıklar oluşturabileceği
kanıtlanmıştır.

Plastik şişelerde ve damacanalarda satılan sulardaki tehlikenin farkında olmak bilinçli tüketici olmak ve ailemizin sağlığını düşünmek zorundayız. Bu yüzden en iyi su arıtma cihazı kullanmalı ve gelecek nesillere sağlıklı bir yaşam bırakmalıyız. Sağlığımız için en iyi su arıtma cihazı kullanmalıyız.
Arıtma cihazları suyu bir çok filtreden geçirerek içerisindeki yabancı ve zararlı maddelerden, bakterilerden arındırır. Ayrıca sularda oluşan kötü koku ve damacana sularında bulunan tat verici maddelerden temizler. Yumuşak içimli sular elde etmemizi sağlar. Kireçli ve klorlu sulardan kurtulmak ve güvenli su kullanımına kolay ulaşa bilmek sağlıklı su tüketimi için su arıtma cihazı kullanılmalıdır.

0 0 değerlendirme
Derecelendirme
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
mineralfiltre post karbon filtre blok karbon filtre gac karbon filtre sediment filtre aritma filtre ozellikleri ariza kaydi bildirimi aritma servis bolgeleri oneri sikayet sayfasi yorum ve degerlendirme bizi degerlendirin calisan degerlendirme bayilik basvuru formu su aritmakim yasallari su aritma mineralleri birimlerimiz blog yazilari neden bogazici su aritma online odeme hizmetlerimiz su aritma sisteminedir su aritma cihazi nasil temizlenir su aritma cihazlarin bakimi ne siklikla ve nasil yapilmalidir referanslarimiz magaza bogazici aritma sikca sorulan sorular membran koruyucu silifoz filtre aritma bilgi kutuphanesi aritmaci rehberi servis formu hakkimizda urun takibi iletisim hediye filtre site haritasi odemebasarisiz odemebasarili tahsilat makbuzu baski islemleri insan kaynaklari odeme bildirimi teslimat kosullari iptal ve iadesartlari mesafeli satis sozlesmesi aritma bakimi
0
Yorum yapmak ister misiniz?x
()
x