[vc_row][vc_column][vc_column_text]Damacana ve pet şişelerdeki suları tüketmenin tehlikeleri saymakla bitmez. Hazır Sulardaki Tehlike fark edilmelidir. Damacana ve musluk sularındaki kurşun oranının kanser olma olasılığını arttırdığı bilimsel araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Musluk sularında veya ambalajlı sularda bulunan bakteri ve ağır metal oranlarının yüksek olduğu bilimsel araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Bu sebeple ailemizin sağlığı ve ciddi hastalıkları önlemek için yapmamız gereken basittir. Bu da en iyi su arıtma cihazını kullanılmalıdır.

Su arıtma cihazları kullanılmadan tüketilen sularda büyük tehlike vardır. Fabrika atıkları, tarım ilaçları gibi çevre kirliliğine sebep olan faktörler; toprak ve yer altı su kaynaklarından musluk sularına karışmaktadır. Bunlarda insan sağlığını olumsuz etkilemekte ve birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Pet şişe ve damacana kullanımının her yıl daha da arttığı ve bu artış oranının bilgisiz bir şekilde olması sebebiyle sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image image=”20647″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space][vc_column_text]

damacana ve Hazır Sulardaki Tehlikeye Dİkkat Edin

Damacana pompalarından kaynaklı kirliliğin nem ve açık ortamlarda bulunması tehlikelidir; Çünkü bu bakteri florasını çoğaltmakta ve sularımızı daha da kirletmektedir. Gün ışığına maruz kalan damacana ve pet şişelerin yapımında kullanılan kimyasal maddelerin suya geçişini sağlamaktadır. Ancak bu insan sağlığına zarar vermektedir. Özellikle sulardaki Pb, Mn,Cd, Cu, Hg gibi ağır metallerin; cilt rahatsızlıkları, karaciğer hasarları, böbrek hastalıkları ve sinir sisteminde ağır hasarlara yol açtığı bilimsel bir gerçektir. Hazır Sulardaki Tehlike özellikle hamile kadınların, damacana veya musluk sularındaki tehlikeli bakteri ve kimyasallara maruz kaldığı taktirde; bebeğin rahim duvarına tutunmasında zorluk yaşadığı, hücresel gelişimi zorlaştırdığı düşüklere sebep olduğu, bebekte kromozomal hastalıklar oluşturabileceği kanıtlanmıştır.

Plastik şişelerde ve damacanalarda satılan sulardaki tehlikenin farkında olmalıyız. Ayrıca bilinçli tüketici olmak ve ailemizin sağlığını da düşünmek zorundayız. Bu yüzden en iyi su arıtma cihazı kullanmalı ve gelecek nesillere sağlıklı bir yaşam bırakmalıyız. Sağlığımız için en iyi su arıtma cihazı kullanmalıyız.
Arıtma cihazları suyu bir çok filtreden geçirerek içerisindeki yabancı ve zararlı maddelerden, bakterilerden arındırır. Ayrıca sularda oluşan kötü koku ve damacana sularında bulunan tat verici maddelerden temizler. Bu sayede yumuşak içimli sular elde ederiz. Kireçli ve klorlu sulardan kurtulmak ve güvenli su kullanımına kolay ulaşa bilmek sağlıklı su tüketimi için su arıtma cihazı kullanılmalıdır.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_zigzag][vc_column_text]Konuyla alakalı “En İyi İçme Suyu Türü Hangisidir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ana sayfaya dönmek için Buraya tıklayınız

Güncel kampanyalarımızdan haberdar olmak için instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Arıtma cihazları için online mağazamızı ziyaret edin.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bir Yorum Bırakın