[vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_single_image image=”16635″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space][vc_column_text]Alkali suyun faydaları her gün düzenli olarak tüketildiğinde maksimum seviyede ortaya çıkar. Alkali su vücudunuz için çok etkili bir antioksidandır. Bu yüzden içme suyu olarak kullanımının sağladığı faydaların yanı sıra, alkali su cilt ve saç için kullanıldığında da çok etkileyici sonuçlar vermektedir. Ayrıca alkali suyun bitkiler üzerinde kullanımının bitkinin gelişimini hızlandırdığı da kanıtlanmıştır.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image image=”1865″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space][vc_column_text]Vücuttaki antioksidan seviyelerini arttırmanın daha yüksek enerjiye, yaşlanmayı geciktirici etkilere ve hastalıkları önlemeye yardımcı olduğu çeşitli çalışmalarla kanıtlanmıştır. Bu yüzden alkali su vücudunuzun en önemli antioksidan kaynağı olacaktır.

Vücuttaki asit – alkali dengesizliği pek çok sağlık problemlerine yol açabilir. Vücudunuzun içinde asidikten çok alkali bir ortam yarattığınızdan emin olmak bu sağlık sorunlarını önlemekte ciddi bir adımdır. Yaşam tarzlarımız sonucu vücudumuz çok fazla asidik hale gelir; tükettiğimiz çay, kahve, şeker, süt ürünleri, et, alkol gibi maddeler vücuttaki asit oranını arttırır bu da bağışıklık sistemimizin zayıflamasına, halsiz, yorgun ve moralsiz hissetmemize yol açar. Bunu önlemek için alkali suyu içerek vücuttaki asit – alkali oranını dengeleyebiliriz.

Alkali Su Faydaları

Pek çok kişi alkali suyu tüketimenin kronik alerjilerinden kurtulmasına da yardımcı olduğunu görmüştür. Alkali iyonize suyu iyonik kalsiyum içerir, bu da alerjileri iyileştiren, kalbi güçlendiren; böbrekleri çalıştıran, vücuttaki toksinleri atmamıza yardımcı olan bir maddedir. Alkali su kişinin allerjenlere karşı dayanıklılığını arttırır.

Vücudumuzun % 75’i sudur. Hayat suda başlar. Bizim için bu kadar temel bir maddeyi ne şekilde tükettiğimiz çok önemlidir. Sıradan musluk suları alkali su gibi vücuttaki asit – alkali oranını dengelemez ayrıca bu sulardaki klor vücudumuza zarar vermesi olasıdır. Musluk suyunda vücudumuz için yeterli mineraller de bulunmaz. Su böbreklerimizin çalışması ve sağlığı için çok önemlidir; böbreklerimizin çalışmasına gerçekten yardımcı olmak için kaliteli su tüketmemiz gerekir. Alkali su böbreklerin çalışma kapasitesini arttırır, böbrek taşlarını önler. Alkali suyun faydalarından birisi de hücre yenilenmesine yardımcı olmasıdır;böylece vücut direnci artar ve yaşlanma yavaşlar. Asidik ortam organları yorar ve yaşlandırır, bu yüzden vücuttaki asiti azaltarak alkali su içmek vücudumuzdaki bütün organlar için en iyisidir.

Alkali suyu, günümüzde giderek yaygınlaşan son teknoloji, sağlıklı ve güvenilir arıtma cihazları ile üretebilirsiniz. Ters ozmos teknolojisi ile arıtma yapan bu cihazlar suyu alkali hale getirir; lezzetini arttırır ve suya mineral takviyesi yapar. Üstelik arıtma cihazları ile içinde ne olduğu belirsiz damacana sularına yaptığınız masraftan kurtulur, klorlu musluk suyunu sağlıklı ve lezzetli alkali suya çevirirsiniz. Evinize bu cihazlardan alarak ailenizin sağlığını korumak için güzel ve ciddi bir adım atabilirsiniz.[/vc_column_text][vc_zigzag][vc_column_text]Konuyla alakalı “Su içmek zayıflatır mı? Nasıl zayıflatır?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Blog Sayfasına dönmek için Buraya tıklayınız

Ana sayfaya dönmek için Buraya tıklayınız

Güncel kampanyalarımızdan haberdar olmak için İnstagram Hesabımızı takip edebilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bir Yorum Bırakın