[vc_row][vc_column][vc_column_text]Bu sayfamızda bebek su tüketimi ile ilgili bilgiler alacaksınız. Bebeklerin su ihtiyacı bebeğin ayına, beslenme şekline, boy, kilo oranına göre değişecektir. Anneler çoğunlukla bebeklerin suyu reddettiği su içiremedikleri konusunda paniğe kapılırlar. Eğer bebeğiniz sadece anne sütü alıyorsa 6. aya kadar su ihtiyacını sizden karşılayabilecektir.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”20px”][vc_single_image image=”7059″ img_size=”full”][vc_column_text]Hamilelik döneminizde doktorunuz mutlaka su içmeniz noktasında sizi uarmıştır. Bebek su tüketimi için Aynı hassasiyeti emzirme döneminde devam ettirmeniz hem sizin hem de bebeğiniz için çok faydalı olacaktır. Hem anne sütü hem mama ile besliyorsanız mamalardan sonra bir kaç kaşık su takviyesi yapabilirsiniz. Ek gıdaya başladığınız zaman aktif bebeğinize su vermeye başlayacaksınız. Az içiyor diye çok paniğe kapılmayın. Çünkü anne sütüne devam ediyorsanız bir kısım ihtiyacı sizden karşılamaya devam edecektir.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”20px”][vc_single_image image=”7058″ img_size=”full”][vc_column_text]6-12 ay arası bir bebeğin günlük su ihtiyacı 30-100cc arasıdır. Bu ölçü bebğin kilosu, aldığı ek gıda miktarı ve mevsime göre değişir. Sıcak yaz mevsiminde iseniz terle kaybettiği suyu bebeğinize takviye etmelisiniz. Ya da bir hastalık durumunda özellikle ateş ve ishal gibi durumlarda günlük su ihtiyacı yüzde yüz bile artabilir. Büyüdükçe artan su ihtiyacı bebeğinize en az iki saatte bir su teklif ederek gidermeye çalışın.
[/vc_column_text][vc_empty_space height=”20px”][vc_single_image image=”7057″ img_size=”full”][vc_column_text]

Su Tüketimi Nasıl Olmalı

Yemeklerden sonra sindirime yardımcı olması bebeğin kabızlık sorununun azalması için mutlaka su tüketmesini sağlamaya çalışın. İlk bebeğinizin içtiği suyu mikroozrganizmalardan arındırılmış güvenilir olması için kaynatıp soğutup veriyoruz. Bebeğinizin ve sizin için en saülıklı su PH derecesi 7.5-8.5 arası olmasına dikkat edin. Çünkü alkali suda mineraller daha aktiftir. Bebeğinize su alırken damacana ve pet şişelerden uzak durmanızı tafsiye ederim. Bu petrokimya ürünü plastikler hele ki güneş ışığına maruz kalmışsa kanserojen özellikleri suya geçecektir. En güvenilir cam şişe seçeneği olacaktır. Keşke doğal mineralli temizliğinden emin olduğunuz kaynak sularına ulaşabilsek ama birçoğumuz için oldukça zor.[/vc_column_text][vc_column_text]Evinize yaptıracağınız arıtma da mikroorganizmalardan arındırmak açısından iyi olablir. Ama bakımı yapılmayan bir arıtmanın mikrop yuvasına dönüşebileceğini sakın unutmayın.

Biyologanne’ye teşekkür ederiz.
[/vc_column_text][vc_empty_space height=”20px”][vc_column_text]Kaynak: http://www.instagram.com/biyolog__anne[/vc_column_text][vc_column_text]Konuyla alakalı “Bebeğinizin içtiği su nasıl olmalı?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Blog Sayfasına dönmek için Buraya tıklayınız

Ana sayfaya dönmek için Buraya tıklayınız

Güncel kampanyalarımızdan haberdar olmak için İnstagram Hesabımızı takip edebilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bir Yorum Bırakın