Bebek Su Tüketimi Nasıl Olmalıdır?

Bu sayfamızda bebek su tüketimi ile ilgili bilgiler alacaksınız. Bebeklerin su ihtiyacı bebeğin ayına, beslenme şekline, boy, kilo oranına göre değişecektir. Anneler çoğunlukla bebeklerin suyu reddettiği su içiremedikleri konusunda paniğe kapılırlar. Eğer bebeğiniz sadece anne sütü alıyorsa 6. aya kadar su ihtiyacını sizden karşılayabilecektir.

Hamilelik döneminizde doktorunuz mutlaka su içmeniz noktasında sizi uarmıştır. Bebek su tüketimi için Aynı hassasiyeti emzirme döneminde devam ettirmeniz hem sizin hem de bebeğiniz için çok faydalı olacaktır. Hem anne sütü hem mama ile besliyorsanız mamalardan sonra bir kaç kaşık su takviyesi yapabilirsiniz. Ek gıdaya başladığınız zaman aktif bebeğinize su vermeye başlayacaksınız. Az içiyor diye çok paniğe kapılmayın. Çünkü anne sütüne devam ediyorsanız bir kısım ihtiyacı sizden karşılamaya devam edecektir.

6-12 ay arası bir bebeğin günlük su ihtiyacı 30-100cc arasıdır. Bu ölçü bebğin kilosu, aldığı ek gıda miktarı ve mevsime göre değişir. Sıcak yaz mevsiminde iseniz terle kaybettiği suyu bebeğinize takviye etmelisiniz. Ya da bir hastalık durumunda özellikle ateş ve ishal gibi durumlarda günlük su ihtiyacı yüzde yüz bile artabilir. Büyüdükçe artan su ihtiyacı bebeğinize en az iki saatte bir su teklif ederek gidermeye çalışın.

Su Tüketimi Nasıl Olmalı

Yemeklerden sonra sindirime yardımcı olması bebeğin kabızlık sorununun azalması için mutlaka su tüketmesini sağlamaya çalışın. İlk bebeğinizin içtiği suyu mikroozrganizmalardan arındırılmış güvenilir olması için kaynatıp soğutup veriyoruz. Bebeğinizin ve sizin için en saülıklı su PH derecesi 7.5-8.5 arası olmasına dikkat edin. Çünkü alkali suda mineraller daha aktiftir. Bebeğinize su alırken damacana ve pet şişelerden uzak durmanızı tafsiye ederim. Bu petrokimya ürünü plastikler hele ki güneş ışığına maruz kalmışsa kanserojen özellikleri suya geçecektir. En güvenilir cam şişe seçeneği olacaktır. Keşke doğal mineralli temizliğinden emin olduğunuz kaynak sularına ulaşabilsek ama birçoğumuz için oldukça zor.

Evinize yaptıracağınız arıtma da mikroorganizmalardan arındırmak açısından iyi olablir. Ama bakımı yapılmayan bir arıtmanın mikrop yuvasına dönüşebileceğini sakın unutmayın.

Biyologanne’ye teşekkür ederiz.

Konuyla alakalı “Bebeğinizin içtiği su nasıl olmalı?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Blog Sayfasına dönmek için Buraya tıklayınız

Ana sayfaya dönmek için Buraya tıklayınız

Güncel kampanyalarımızdan haberdar olmak için İnstagram Hesabımızı takip edebilirsiniz.

0 0 değerlendirme
Derecelendirme
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
mineralfiltre post karbon filtre blok karbon filtre gac karbon filtre sediment filtre aritma filtre ozellikleri ariza kaydi bildirimi aritma servis bolgeleri oneri sikayet sayfasi yorum ve degerlendirme bizi degerlendirin calisan degerlendirme bayilik basvuru formu su aritmakim yasallari su aritma mineralleri birimlerimiz blog yazilari neden bogazici su aritma online odeme hizmetlerimiz su aritma sisteminedir su aritma cihazi nasil temizlenir su aritma cihazlarin bakimi ne siklikla ve nasil yapilmalidir referanslarimiz magaza bogazici aritma sikca sorulan sorular membran koruyucu silifoz filtre aritma bilgi kutuphanesi aritmaci rehberi servis formu hakkimizda urun takibi iletisim hediye filtre site haritasi insan kaynaklari odeme bildirimi teslimat kosullari iptal ve iadesartlari mesafeli satis sozlesmesi aritma bakimi
0
Yorum yapmak ister misiniz?x