Ters osmoz nedir? hakkında bilinmesi gerekenler

TERS OSMOZ

Temiz suya ulaşmanın en pratik yolu olan su arıtma cihazı satın almayı planlıyorsanız karşınıza kesinlikle ters osmoz teknolojisinin çıktığına eminiz. O halde bu teknoloji hakkında önemli detayları sizinle paylaşalım. İşte, ters ozmos (reverse osmosis) ile su arıtma hakkında bilmeniz gerekenler:

Ters Osmoz Ne Demek?

Ters osmoz, filtreleme işlemi sırasında suya basınç uygulanarak sudaki mikropartiküllerin ve ağır metallerin ayrıştırılma işlemidir. Bilinen en etkin su arıtma yöntemine sahip olan ters osmoz su arıtma cihazları, özellikle önceki aşamalarda ayrıştırılması güç olan küçük boyutlu maddeleri sudan arındırma konusunda başarılıdırlar.

Ters Osmoz Nasıl Çalışır?

Ters osmoz filtreleme sisteminden önceki aşamalardan geçip toz, kum gibi partiküllerden arıtılan ve zararlı moleküllerden ayrıştırılan su, “Ters Karbon Filtreleme” aşamasına geçer. Bu aşamada suya basınç uygulanır ve su, yüksek membranlı filtreden geçer. Bu sayede bazı inorganik moleküller, mikropartiküller ve ağır metaller ayrıştırılır. Böylece, bu teknoloji sayesinde daha temiz suya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ters Osmoz Teknolojisini Diğerlerinden Ayıran Fark Nedir?

Peki, ters osmoz teknolojili su arıtma cihazlarına neden öncelik vermelisiniz? Çünkü ters osmoz teknolojisi sayesinde su milimetrenin on milyonda biri çapındaki gözeneklerden geçer. Bu teknolojiye sahip olmayan su arıtma cihazlarında ise su, 0,0005 ila 0,01 milimetre (0,5 – 10 mikron) çapındaki filtrelerden geçmektedir. Yani ters osmoz filtrelerin gözenekleri 5 bin ila 100 bin kat arasında daha küçüktür ve bu nedenle su arıtma işlemi daha etkili bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu su arıtma cihazında kullanılan filtreler ve teknolojiler suyunuzun kalitesini doğrudan etkiler. Yani diğer filtrelerin ayrıştıramadığı küçüklükteki maddeler, bu teknoloji ile sudan arındırılabilir. Yüksek membran filtreli ters osmoz su arıtma cihazı sayesinde ulaştığınız su, daha temizdir. Ters osmozun ne kadar önemli ve verimli bir teknoloji olduğunu aktarmak için ise bu işlem sayesinde deniz suyunun, içme suyuna dönüştürülebileceğini örnek olarak belirtebiliriz.

Musluk Suyunu Arıtmanın Pratik Yolu: Ters Osmoz Teknolojili Boğaziçi Su Arıtma Cihazları

Ters osmoz teknolojisine sahip Boğaziçi su arıtma cihazı, dört aşamalı filtreleme sistemi sayesinde, musluk suyunda bulunan küçük boyutlu yabancı maddeleri bile ayrıştırır. Ayrıca suyun bu maddelerden arınması, tadı ve kokuyu etkileyen içeriklerin de ayrıştırılması anlamına gelmektedir.

Boğaziçi su arıtma cihazları, dört aşamalı arıtma sistemine sahiptir. İlk aşamada; musluğunuzdan akan sudan toz ve kum ayrıştırır. İkinci aşama olan ön karbon filtrelemede ise zararlı moleküller karbon tüpleri sayesinde tutulur. Üçüncü aşama, ters osmoz fitrelemedir; önceki aşamalarda sudan ayrıştırılamayan mikropartiküller ve ağır metaller ayrıştırır. Dördüncü aşamada da sudan alınan mineralleri suya geri kazandırıp alkali su elde etmektir. Beşinci ve son kez daha suyunuzu karbon filtreden geçirir ve temiz suya ulaşmanızı sağlar.

Su arıtma işleminde kullanılan filtreler ve teknoloji, suyunuzun kalitesini belirler. Fakat bu filtrelerin belirli aralıklarla değişimi de oldukça önemlidir. Eğer Boğaziçi su arıtma cihazına sahipseniz bu konuda hiç endişelenmeyin çünkü Boğaziçi filtre değişim zamanlarını sizin yerinize takip eder ve filtrenizin değişim zamanı geldiğinde ücretsiz bir şekilde filtre değişimini gerçekleştirir. Bunun yanı sıra filtrelerin dolması durumunda arıtma durur ve bu sayede arıtılmamış suya ulaşılmanız engellenir. Kısacası Boğaziçi su arıtma cihazı her daim temiz suya pratik bir şekilde ulaşabilmeniz için üretilmiştir.

Yönlendirmeler

Konuyla alakalı “Silifoz (Siliphos) Membran Koruyucu nedir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ana sayfaya dönmek için Buraya tıklayınız

Güncel kampanyalarımızdan haberdar olmak için instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Arıtma cihazları için online mağazamızı ziyaret edin.

SİZE NASIL ULAŞABİLİRİM?

Bizi aşağıdaki yöntemlerden herhangi birine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Simgeye tıklayarak bağlantıyı açabilirsiniz.

SABİT TELEFON

KURUMSAL HAT

MOBİL TELEFON

WHATSAPP HATTI

ARIZA KAYDI

HARİTA BİLGİSİ

NEDEN BOĞAZİÇİ SU ARITMA SERVİSİ
Boğaziçi su arıtma servisi, sizlere profesyonel hizmeti uygun fiyata sunar.
En iyi teknik servis hizmetini Boğaziçi su arıtma teknik servisi tarafından alırsınız.
Sağlığınızı hiçbir şekilde tehlikeye sokacak ürünlere asla yer verilmez.
Konu ile ilgili en doğru bilgiyi, işinde uzman çalışanlar tarafından bizzat öğrenirsiniz.
Boğaziçi su arıtma bakımı ile problemsiz ve kolayca işlerinizi tamamlayın.
Çevrenin zarar görmemesi için suların doğru bir şekilde arıtılması sırasında meydana gelebilecek olan aksaklıklara çok hızlı bir şekilde hemen müdahalede bulunmanıza yardımcı oluruz.
Profesyonel ekip çalışanlarımız sayesinde sizlere en doğru hizmeti en acil şekilde sunduğumuz için hem sağlığınız hem de çevre riski hızlıca ortadan kaldırılabilmektedir.
Su arıtma sistemleri hakkında aklınıza gelen bütün sorulara sektördeki yenilikleri yakından takip ettiğimiz için en doğru ve en güncel şekilde sizlere aktarırız.
HİZMETLER

İstanbul’un Adalar ilçesinde sizlere Arıtma Servis olarak şu hizmetleri sunmaktayız.

Su arıtma cihazı filtre değişimi
Su arıtma cihazı periyodik bakım
Su arıtma cihazı Su kaçağı tamiri
Su arıtma cihazı tesisatı
Su arıtma cihazı kurulumu
Su arıtma cihazı montajı
Su arıtma cihazı değişimi
NE ZAMAN GELEBİLİRİZ?

Bizi aradığınız andan itibaren en kısa sürede aciliyet durumunuza göre Teknik Servis aracımız yola çıkar ve ilgili sorunu düzeltmek için tam olması gereken zamanda orada olur.

NEREDEYİZ?
ARITMA BİLGİ KÜTÜPHANESİ ÖNERİLERİ
0 0 değerlendirme
Derecelendirme
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
mineralfiltre post karbon filtre blok karbon filtre gac karbon filtre sediment filtre aritma filtre ozellikleri ariza kaydi bildirimi aritma servis bolgeleri oneri sikayet sayfasi yorum ve degerlendirme bizi degerlendirin calisan degerlendirme bayilik basvuru formu su aritmakim yasallari su aritma mineralleri birimlerimiz blog yazilari neden bogazici su aritma online odeme hizmetlerimiz su aritma sisteminedir su aritma cihazi nasil temizlenir su aritma cihazlarin bakimi ne siklikla ve nasil yapilmalidir referanslarimiz magaza bogazici aritma sikca sorulan sorular membran koruyucu silifoz filtre aritma bilgi kutuphanesi aritmaci rehberi servis formu hakkimizda urun takibi iletisim hediye filtre site haritasi insan kaynaklari odeme bildirimi teslimat kosullari iptal ve iadesartlari mesafeli satis sozlesmesi aritma bakimi
0
Yorum yapmak ister misiniz?x