Ters ozmos nedir? Ters ozmos hakkında bilmeniz gerekenler

Temiz suya ulaşmanın en pratik yolu olan su arıtma cihazı satın almayı planlıyorsanız karşınıza kesinlikle ters ozmos teknolojisinin çıktığına eminiz. O halde bu teknoloji hakkında önemli detayları sizinle paylaşalım. İşte, ters ozmos (reverse osmosis) ile su arıtma hakkında bilmeniz gerekenler:

Ters Ozmos Ne Demek?
Ters ozmos, filtreleme işlemi sırasında suya basınç uygulanarak sudaki mikropartiküllerin ve ağır metallerin ayrıştırılma işlemidir. Bilinen en etkin su arıtma yöntemine sahip olan ters ozmos su arıtma cihazları, önceki aşamalarda ayrıştırılması güç olan küçük boyutlu maddeleri sudan arındırma konusunda başarılıdırlar.

Ters Ozmos Nasıl Çalışır?
Ters ozmos filtreleme sisteminden önceki aşamalardan geçip toz, kum gibi partiküllerden arıtılan ve zararlı moleküllerden ayrıştırılan su, “Ters Karbon Filtreleme” aşamasına geçer. Bu aşamada suya basınç uygulanır ve su, yüksek membranlı filtreden geçer. Bu aşamada bazı inorganik moleküller, mikropartiküller ve ağır metaller ayrıştırılır. Böylece, bu teknoloji sayesinde daha temiz suya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ters Ozmos Teknolojisini Diğerlerinden Ayıran Fark Nedir?
Peki, ters ozmos teknolojili su arıtma cihazlarına neden öncelik vermelisiniz? Çünkü ters ozmos teknolojisi sayesinde su; milimetrenin on milyonda biri çapındaki gözeneklerden geçer. Bu teknolojiye sahip olmayan su arıtma cihazlarında ise su, 0,0005 ila 0,01 milimetre (0,5 – 10 mikron) çapındaki filtrelerden geçmektedir. Yani ters ozmos filtrelerin gözenekleri 5 bin ila 100 bin kat arasında daha küçüktür ve bu nedenle su arıtma işlemi daha etkili bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Su arıtma cihazında kullanılan filtreler ve teknolojiler suyunuzun kalitesini doğrudan etkiler. Yani diğer filtrelerin ayrıştıramadığı küçüklükteki maddeler, bu teknoloji ile sudan arındırılabilir. Yüksek membran filtreli ters ozmos su arıtma cihazı sayesinde ulaştığınız su, daha temizdir1. Ters ozmosun ne kadar önemli ve verimli bir teknoloji olduğunu aktarmak için ise bu işlem sayesinde deniz suyunun, içme suyuna dönüştürülebileceğini örnek olarak belirtebiliriz.

Musluk Suyunu Arıtmanın Pratik Yolu: Ters Ozmos Teknolojili Boğaziçi Su Arıtma Cihazları
Ters ozmos teknolojisine sahip Boğaziçi su arıtma cihazı, dört aşamalı filtreleme sistemi sayesinde, musluk suyunda bulunan küçük boyutlu yabancı maddeleri bile ayrıştırır. Suyun bu maddelerden arınması, tadı ve kokuyu etkileyen içeriklerin de ayrıştırılması anlamına gelmektedir.

Boğaziçi su arıtma cihazları, dört aşamalı arıtma sistemine sahiptir. İlk aşamada; musluğunuzdan akan sudan toz ve kum ayrıştırılır. İkinci aşama olan ön karbon filtrelemede ise zararlı moleküller karbon tüpleri sayesinde tutulur. Üçüncü aşama, ters osmos fitrelemedir; önceki aşamalarda sudan ayrıştırılamayan mikropartiküller ve ağır metaller ayrıştırılır. Dördüncü filtreleme ise son bir kez daha suyunuzu karbon filtreden geçirir ve temiz suya ulaşmanızı sağlar.

Su arıtma işleminde kullanılan filtreler ve teknoloji, suyunuzun kalitesini belirler. Fakat bu filtrelerin belirli aralıklarla değişimi de oldukça önemlidir. Eğer Boğaziçi su arıtma cihazına sahipseniz bu konuda hiç endişelenmeyin; Boğaziçi filtre değişim zamanlarını sizin yerinize takip eder ve filtrenizin değişim zamanı geldiğinde ücretsiz bir şekilde filtre değişimini gerçekleştirir. Bunun yanı sıra filtrelerin dolması durumunda arıtma durur ve bu sayede arıtılmamış suya ulaşılmanız engellenir. Kısacası Boğaziçi su arıtma cihazı her daim temiz suya pratik bir şekilde ulaşabilmeniz için üretilmiştir.

0 0 değerlendirme
Derecelendirme
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
mineralfiltre post karbon filtre blok karbon filtre gac karbon filtre sediment filtre aritma filtre ozellikleri ariza kaydi bildirimi aritma servis bolgeleri oneri sikayet sayfasi yorum ve degerlendirme bizi degerlendirin calisan degerlendirme bayilik basvuru formu su aritmakim yasallari su aritma mineralleri birimlerimiz blog yazilari neden bogazici su aritma online odeme hizmetlerimiz su aritma sisteminedir su aritma cihazi nasil temizlenir su aritma cihazlarin bakimi ne siklikla ve nasil yapilmalidir referanslarimiz magaza bogazici aritma sikca sorulan sorular membran koruyucu silifoz filtre aritma bilgi kutuphanesi aritmaci rehberi servis formu hakkimizda urun takibi iletisim hediye filtre site haritasi odemebasarisiz odemebasarili tahsilat makbuzu baski islemleri insan kaynaklari odeme bildirimi teslimat kosullari iptal ve iadesartlari mesafeli satis sozlesmesi aritma bakimi
0
Yorum yapmak ister misiniz?x
()
x