[vc_row][vc_column][vc_column_text]su arıtma cihazının hayatımızdaki edindiği yerin değiştirilemez olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Son zamanlarda Dünya’nın kirlenmesi, insanların doğaya zarar vermeleri, yer altı ve yer üstü sularının bilinçsizce kullanımı temiz ve sağlıklı suya olan ihtiyacın artmasına neden olmuştur.

İşte gelişen teknoloji ile üretilen su arıtma cihazları bu tür sorunlara çözüm olarak tasarlanmıştır. Bu cihazın görevi musluktan akan şebeke suyunun içinde bulunan klor, bakteri, kötü koku ve tat gibi çeşitli sağlığa zararlı maddeleri ayırarak  sağlıklı içme suyu elde etmektir.

Su arıtma işlemi sırasında cihazın içinde bulunan su arıtma filtreleri kullanılır. Bu filtreler ne kadar iyi ve aşama sayısı ne kadar fazla ise elde edilen içme suyu da o kadar iyi olur.[/vc_column_text][vc_single_image image=”20601″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

Su arıtma cihazının hayatımızdaki etkileri

Hem artan içme su talebini tazmin etmek hem de damacana gibi içme sularına çok fazla para ödememek için su arıtma cihazı kullanmalıyız. Suyun taşınması sırasında su boru hatlarının eski olması sudaki kireç oranını ciddi ölçüde artırır.  Ancak suya atılan klor miktarının fazla olması gibi etkenleri de göz önünde bulundurmak zorundayız.
Sürekli elinizin altında olan su arıtma cihazı sayesinde suyunuzu gönül rahatlığı ile içebilirsiniz. Özellikle bu insanlara güven vermektedir.
Bu yüzden insanlar gün geçtikçe daha fazla temiz su kaynağı arayışına başladılar.

[/vc_column_text][vc_column_text]Kullanım suları ile içme suyu arasında farkın artması. Bizi içme suyunun kalitelisini araştırmaya yönlendirdi
Ancak su kuyuları temiz su kaynağı yerine tarla sulamada kullanılması kuraklık tehlikesi ile karşımıza çıkacaktır.
Son yıllarda temiz su kaynakları giderek tükenmekte olup tedbir almak zorundayız. Kuraklık ve iklim değişikliği ile bizim su kaynaklarımıza da erişimimiz zorlaşacaktır.
Su arıtma cihazlarında deniz suyunu ve atık suyu arıtma maliyetleri çok yüksektir. Bu sebeple bu sistem bizim cebimizi zorlayabilir. Kaliteli bir yaşam için gelecek nesillere temiz su bırakmamız gerekir.
Bu nedenle kullandığımız suyu daha tasarruflu kullanarak su arıtma cihazının hayatımızdaki
Önemini önce temiz su kaynaklarımızı koruyarak ileriki nesillere daha güvenli bir dünya sunalım.[/vc_column_text][vc_single_image image=”20602″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]Konuyla alakalı “Suyun insan hayatındaki önemi” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ana sayfaya dönmek için Buraya tıklayınız

Güncel kampanyalarımızdan haberdar olmak için instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Arıtma cihazları için online mağazamızı ziyaret edin.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

1 Yorum

  1. Muhammed Yasir Karaynir

    26 Ocak 2021

    DoğruSU BoğaziçiSU

Bir Yorum Bırakın