Su arıtma tankı (metal basınç denge tankı) nedir?

su arıtma tankı

Su arıtma tankı, kapalı kasa dediğimiz tezgah altı su arıtma cihazlarının parçalarından biridir. Ayrıca görevi arıtma musluğundan gelen suyun basınçlı bir şekilde iletilmesidir. Yüzlerce modeli tasarlanmış olup, en çok tercih edileni içi cam, dışı metal olanıdır. Su arıtma tanklarının iç kısmı havayla temas etmediğinden içinde bulunan su çok uzun bir süre bozulmadan durabilmektedir.

Ev Tipi Su Arıtma Tanklarının Ortak Özellikleri;
  • Tezgah altına kurulur
  • 8 ila 40 LT arasında değişen bir kapasiteye sahiptirler
  • İçi cam dışı metal veya içi cam dışı plastik şeklinde tasarımları mevcuttur
  • Konnektör su girişi, Polipropilen Astar, Su Haznesi, Butil Diyafram, Hava Yastığı, Hava Doldurma Vanası olacak şeklide tasarlanmıştır.
  • En az 5 en çok 8 filtreye sahiptir, bu sayede suyun arıtma işlemi gerçekleşir.
  • Ters ozmos sistemi ile çalışır.
  • Pompalı veya pompasız olmak üzere iki tip su arıtma tankı bulunmaktadır.
Su arıtma tankı nasıl olmalıdır

Su arıtma cihazı alırken özellikle tankın pompalı olmasına çok dikkat edilmelidir. Özellikle de köy ve beldelerde su basıncı düşük olacağından pompasız bir su arıtma cihazı hiçbir işe yaramayacaktır. Öyle ki suyu arıtmak bir yana tankın içine suyun bile dolmama ihtimali bulunmaktadır. Oysa pompalı su arıtma tankı, içerisindeki pompa yardımı ile suyun basıncını arttırarak iletilmesini sağlamaktadır.

Su arıtma tankı temizliği

Su arıtma cihazı alırken, firmayla anlaşmadan önce mutlaka her 9 ayda bir bakım hizmeti verip vermedikleri konusunda bilgi almalısınız. Çünkü su arıtma tankları belirli aralıklarla temizlenmesi gerektiğinden, su arıtma tankı temizliğinin cihazını pazarlayan firmanın teknik personeli tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Su arıtma cihazlarının bir parçası olan su arıtma tankları hakkında edindiğimiz bilgileri özellikle sizlerle paylaşmak istedik. Bu konuyla ilgili diğer yazılarımızı da incelemeyi unutmayın lütfen…

Konuyla alakalı “Silifoz Siliphos Membran Koruyucu nedir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ana sayfaya dönmek için Buraya tıklayınız

Güncel kampanyalarımızdan haberdar olmak için instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Arıtma cihazları için online mağazamızı ziyaret edin.

SİZE NASIL ULAŞABİLİRİM?

Bizi aşağıdaki yöntemlerden herhangi birine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Simgeye tıklayarak bağlantıyı açabilirsiniz.

SABİT TELEFON

KURUMSAL HAT

MOBİL TELEFON

WHATSAPP HATTI

ARIZA KAYDI

HARİTA BİLGİSİ

NEDEN BOĞAZİÇİ SU ARITMA SERVİSİ
Boğaziçi su arıtma servisi, sizlere profesyonel hizmeti uygun fiyata sunar.
En iyi teknik servis hizmetini Boğaziçi su arıtma teknik servisi tarafından alırsınız.
Sağlığınızı hiçbir şekilde tehlikeye sokacak ürünlere asla yer verilmez.
Konu ile ilgili en doğru bilgiyi, işinde uzman çalışanlar tarafından bizzat öğrenirsiniz.
Boğaziçi su arıtma bakımı ile problemsiz ve kolayca işlerinizi tamamlayın.
Çevrenin zarar görmemesi için suların doğru bir şekilde arıtılması sırasında meydana gelebilecek olan aksaklıklara çok hızlı bir şekilde hemen müdahalede bulunmanıza yardımcı oluruz.
Profesyonel ekip çalışanlarımız sayesinde sizlere en doğru hizmeti en acil şekilde sunduğumuz için hem sağlığınız hem de çevre riski hızlıca ortadan kaldırılabilmektedir.
Su arıtma sistemleri hakkında aklınıza gelen bütün sorulara sektördeki yenilikleri yakından takip ettiğimiz için en doğru ve en güncel şekilde sizlere aktarırız.
HİZMETLER

İstanbul’un Adalar ilçesinde sizlere Arıtma Servis olarak şu hizmetleri sunmaktayız.

Su arıtma cihazı filtre değişimi
Su arıtma cihazı periyodik bakım
Su arıtma cihazı Su kaçağı tamiri
Su arıtma cihazı tesisatı
Su arıtma cihazı kurulumu
Su arıtma cihazı montajı
Su arıtma cihazı değişimi
NE ZAMAN GELEBİLİRİZ?

Bizi aradığınız andan itibaren en kısa sürede aciliyet durumunuza göre Teknik Servis aracımız yola çıkar ve ilgili sorunu düzeltmek için tam olması gereken zamanda orada olur.

NEREDEYİZ?
ARITMA BİLGİ KÜTÜPHANESİ ÖNERİLERİ
mineralfiltre post karbon filtre blok karbon filtre gac karbon filtre sediment filtre aritma filtre ozellikleri ariza kaydi bildirimi aritma servis bolgeleri oneri sikayet sayfasi yorum ve degerlendirme bizi degerlendirin calisan degerlendirme bayilik basvuru formu su aritmakim yasallari su aritma mineralleri birimlerimiz blog yazilari neden bogazici su aritma online odeme hizmetlerimiz su aritma sisteminedir su aritma cihazi nasil temizlenir su aritma cihazlarin bakimi ne siklikla ve nasil yapilmalidir referanslarimiz magaza bogazici aritma sikca sorulan sorular membran koruyucu silifoz filtre aritma bilgi kutuphanesi aritmaci rehberi servis formu hakkimizda urun takibi iletisim hediye filtre site haritasi insan kaynaklari odeme bildirimi teslimat kosullari iptal ve iadesartlari mesafeli satis sozlesmesi aritma bakimi