REVERSE OSMOSİS
SU ARITMA SİSTEMLERİ FİLTRE ÇEŞİTLERİ

Filtreler, kirli suyun yabancı maddelerinden arındırılıp insan sağlığına faydalı maddelerin ise eklenip-ayıklanıp temiz bir şekilde sunulmasını sağlayan arıtma cihazının olmazsa olmaz elemanlarıdır. Bu parçaların her birisinin bir sıralaması, görevi ve ismi vardır. Bunlar aşağıdaki sıralama ile sizlere açıklanmıştır.

1. AŞAMA
SEDİMENT TORTU FİLTRASYON

Suyun içerisinde bulunan kum,pas, Tortu gibi istenmeyen partiküllerin Temizlenmesi sağlanır.

2. AŞAMA
GRANÜL AKTİF KARBON

Suda bulunan klor,koku ve buna bağlı Tat bozukluğu ortadan kaldırılır, Granül halde bulunan aktif karbon Sayesinde klor etkin bir şekilde Absorbe edilir.

3. AŞAMA
BLOK KARBON

İkinci aşamada oluşabilecek klor ve Organik madde sızıntıları tamamen Ortadan kaldırılır.Blok halde bulunan Aktif karbonun filtrasyon özelliği Sayesinde emniyetli bir ön arıtım Sağlanır.

3.5 AŞAMA
MEMBRAN KORUYUCU SİLİFOZ

Suyun içerisinde bulunan kalsiyum ve magnezyum kireç olarak bilinir. Bu yapılar membran tarafından tutulur. Ancak gözeneklere yapışan bu yapılar membranı tıkar. Bu nedenle bu yapıların tutunmasını engelleyen silifoz filtre geliştirilmiştir. Böylece membranınız silifoz filtre sayesinde korunarak kireci sudan tamamen uzaklaştırır.

4. AŞAMA
MEMBRAN FİLTRASYON

Milimetrenin milyonda birinden Daha küçük gözeneklere sahip olan Membran filtre; kurşun,civa,arsenik Nitrat gibi ağır metaller ile istenmeyen Virüs,bakteri,kreç ve çeşitli Kimyasalların arıtılmasını sağlar.

5. AŞAMA
GÜMÜŞ İYONLU POST KARBON

Kokonat bazlı karbon filtre ile suyun tadı İyileştirilir.gümüş iyonları ilave edilerek Mikroorganizmaların oluşması engellenir.

6. AŞAMA
MİNERAL FİLTRE

İleri derecede arıtılmış olan suya Kalsiyum ve magnezyum katkısı Sağlanarak,temiz suyun mineral Yönünden zenginleşmesi Sağlanır.

7. AŞAMA
ALKALİN FİLTRE

Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, Potasyum ve diğer hazır birçok doğal maden sularında bulunan mineraller düzgün insan gelişimi ve sağlığı için gereklidir. Mineral Filtre Suyun pH’ını yükseltip suyu Alkalin hale getirir.

8. AŞAMA
BİOCERAMİK DETOKS FİLTRE

Vücuttaki oksijen seviyesini ve kan dolaşımı iyileştirir, Vücudun asidite seviyesini indirir ve vücudun pislik atmasını kolaylaştırır.

ÖNEMLİ UYARILAR
Her cihazdaki filtre sayısı birebir aynı olmak zorunda değildir. Bu farklılık ihtiyaç, fiyat ve isteklere göre değişmektedir. Ek olarak isteyeceğiniz filtreler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Cihazlarımızdaki filtreler belirli bir ömre sahiptir. Bu ömrü tamamladıklarında değişmeleri gerekmektedir. 6-24 Ay arası değişen bu bakım için lütfen teknik servisimizle iletişime geçiniz.
Filtrelerimizin ömrü üzerindeki etikette yer almaktadır.
filtreler kullanıma bağlı olarak kendisine biçilen ömürden önce tükenebilir ve bakıma ihtiyaç duyabilir. Arıtma suyunuzdaki koku ve tad değişikliğinde mutlaka bizimle iletişime geçiniz.
mineralfiltre post karbon filtre blok karbon filtre gac karbon filtre sediment filtre aritma filtre ozellikleri ariza kaydi bildirimi aritma servis bolgeleri oneri sikayet sayfasi yorum ve degerlendirme bizi degerlendirin calisan degerlendirme bayilik basvuru formu su aritmakim yasallari su aritma mineralleri birimlerimiz blog yazilari neden bogazici su aritma online odeme hizmetlerimiz su aritma sisteminedir su aritma cihazi nasil temizlenir su aritma cihazlarin bakimi ne siklikla ve nasil yapilmalidir referanslarimiz magaza bogazici aritma sikca sorulan sorular membran koruyucu silifoz filtre aritma bilgi kutuphanesi aritmaci rehberi servis formu hakkimizda urun takibi iletisim hediye filtre site haritasi insan kaynaklari odeme bildirimi teslimat kosullari iptal ve iadesartlari mesafeli satis sozlesmesi aritma bakimi