REVERSE OSMOSİS
SU ARITMA SİSTEMLERİ FİLTRE ÇEŞİTLERİ

Filtreler, kirli suyun yabancı maddelerinden arındırılıp insan sağlığına faydalı maddelerin ise eklenip-ayıklanıp temiz bir şekilde sunulmasını sağlayan arıtma cihazının olmazsa olmaz elemanlarıdır. Bu parçaların her birisinin bir sıralaması, görevi ve ismi vardır. Bunlar aşağıdaki sıralama ile sizlere açıklanmıştır.

1. AŞAMA : SEDİMENT TORTU FİLTRASYON

Suyun içerisinde bulunan kum,pas, Tortu gibi istenmeyen partiküllerin Temizlenmesi sağlanır.

2. AŞAMA : GRANÜL AKTİF KARBON

Suda bulunan klor,koku ve buna bağlı Tat bozukluğu ortadan kaldırılır, Granül halde bulunan aktif karbon Sayesinde klor etkin bir şekilde Absorbe edilir.

3. AŞAMA : BLOK KARBON

İkinci aşamada oluşabilecek klor ve Organik madde sızıntıları tamamen Ortadan kaldırılır.Blok halde bulunan Aktif karbonun filtrasyon özelliği Sayesinde emniyetli bir ön arıtım Sağlanır.

4. AŞAMA : MEMBRAN FİLTRASYON

Milimetrenin milyonda birinden Daha küçük gözeneklere sahip olan Membran filtre; kurşun,civa,arsenik Nitrat gibi ağır metaller ile istenmeyen Virüs,bakteri,kreç ve çeşitli Kimyasalların arıtılmasını sağlar.

5. AŞAMA : GÜMÜŞ İYONLU POST KARBON

Kokonat bazlı karbon filtre ile suyun tadı İyileştirilir.gümüş iyonları ilave edilerek Mikroorganizmaların oluşması engellenir.

6. AŞAMA : MİNERAL FİLTRE

İleri derecede arıtılmış olan suya Kalsiyum ve magnezyum katkısı Sağlanarak,temiz suyun mineral Yönünden zenginleşmesi Sağlanır.

7. AŞAMA : ALKALİN FİLTRE

Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, Potasyum ve diğer hazır birçok doğal maden sularında bulunan mineraller düzgün insan gelişimi ve sağlığı için gereklidir. Mineral Filtre Suyun pH’ını yükseltip suyu Alkalin hale getirir.

8. AŞAMA : BİOCERAMİK DETOKS FİLTRE

Vücuttaki oksijen seviyesini ve kan dolaşımı iyileştirir, Vücudun asidite seviyesini indirir ve vücudun pislik atmasını kolaylaştırır.
ÖNEMLİ UYARILAR
Her cihazdaki filtre sayısı birebir aynı olmak zorunda değildir. Bu farklılık ihtiyaç, fiyat ve isteklere göre değişmektedir. Ek olarak isteyeceğiniz filtreler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Cihazlarımızdaki filtreler belirli bir ömre sahiptir. Bu ömrü tamamladıklarında değişmeleri gerekmektedir. 6-24 Ay arası değişen bu bakım için lütfen teknik servisimizle iletişime geçiniz.
Filtrelerimizin ömrü üzerindeki etikette yer almaktadır.
Filtreler kullanıma bağlı olarak kendisine biçilen ömürden önce tükenebilir ve bakıma ihtiyaç duyabilir. Arıtma suyunuzdaki koku ve tad değişikliğinde mutlaka bizimle iletişime geçiniz.